Strona główna

 

  "Dofinansowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w 2019 roku"   Film promujący Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu   FILM - czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

Komenda Powiatowa PSP w Złotowie poszukuje 3 kandydatów do pełnienia służby.

Termin składania dokumentów wyznaczony jest na 30 sierpnia 2019 roku.

Więcej informacji w zakładce Ogłoszenia (link)

  Nabór kandydatów do pełnienia służby w KP PSP w Złotowie break


Zdarzenia
2019-07-26

Złotów - interwencje 25 lipca

Łącznie w dziesięciu zdarzeniach udział brały 42 jednostki straży pożarnej i 142 strażaków  zarówno Państwowej Straży Pożarnej jak i Ochotniczych Straży Pożarnych w tym grupy operacyjne Komendanta Powiatowego i oficer prasowy.

Zdarzenia te dotyczyły pożarów związanych z akcją żniwną – uprawy rolne, ścierniska, słoma po kombajnie. Kolejne to  zdarzenia drogowe z udziałem samochodów typu van, bus i motocykl z samochodem ciężarowym oraz pożary powstałe w różnego rodzaju obiektach gospodarczych, mieszkalnych i na terenach posesji. Dodatkowo w wyżej wymienionym dniu jednostki straży z powiatu złotowskiego interweniowały w ramach pomocy na powiecie szczecineckim w okolicach miejscowości Wilcze Laski w związku z pożarem odnoszącym się do akcji żniwnej. W opisywanym dniu interwencje podejmowało niespełna  sześćdziesiąt procent sił i środków straży pożarnej działających na terenie powiatu złotowskiego.

Szczególnym zdarzeniem była interwencja w związku z pożarem budynku mieszkalnego w miejscowości Jastrowie, gdzie prowadzone działania wymagały od strażaków znacznego wysiłku fizycznego związanego z ciągłą pracą w trudnych warunkach pożarowych – oddziaływaniem wysokiej temperatury, gazów pożarowych i wysokiej temperatury otoczenia. Dynamika prowadzonych działań wymuszała na strażakach ciągłej podmiany ratowników prowadzących bezpośrednie działania ratowniczo-gaśnicze w sprzęcie ochrony układu oddechowego. Akcja gaszenia pożaru od momentu rozpoczęcia do całkowitego zakończenia trwała niespełna cztery godziny a brało w niej udział 12 jednostek straży pożarnej, 55 strażaków w tym samochody operacyjne, samochód specjalny SH i grupa operacyjna Komendy Powiatowej PSP w Złotowie.

 

Opracowanie/zamieścił/zdjęcia: st.asp. Kazimierz Wiebskowski

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie

ul. Domańskiego 48 a, 77-400 Złotów
tel. +48 67 222 33 40
fax: +48 67 222 33 46
E-mail: kppspzlotow@psp.wlkp.pl