Strona główna

 

  "Dofinansowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w 2019 roku"   Film promujący Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu   FILM - czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

Komenda Powiatowa PSP w Złotowie poszukuje 3 kandydatów do pełnienia służby.

Termin składania dokumentów wyznaczony jest na 30 sierpnia 2019 roku.

Więcej informacji w zakładce Ogłoszenia (link)

  Nabór kandydatów do pełnienia służby w KP PSP w Złotowie break


Zdarzenia
2019-07-22

ZŁOTÓW – lipcowe pożary

W dniach 19-21 lipca 2019r. na terenie powiatu złotowskiego odnotowano łącznie 9 zdarzeń wymagających interwencji jednostek ochrony przeciwpożarowej. Trwający okres suszy, niska wilgotność ściółki leśnej i powietrza, powodują, że utrzymuje się wysoki stopień zagrożenia pożarowego w lasach i tak w dniu 19 lipca prowadzono działania gaśnicze w okolicach m. Jastrowie, gdzie doszło do pożaru poszycia leśnego, na miejsce zadysponowano łącznie cztery zastępy gaśnicze oraz sł. leśne  Nadl. Jastrowie, pożar został szybko zlokalizowany i ugaszony. Rozpoczynająca się akcja żniwna również niesie ze sobą potencjalne zagrożenia pożarami upraw rolnych w szczególności zbóż. W dniu 21 lipca odnotowano pożar zboża na pniu i słomy na łącznej pow. ok. 17 hektarów w okolicach m. Borucino, do działań zadysponowało łącznie 10 zastępów, które prowadząc działania zlokalizowały i ugasiły pożar likwidując tym samym zagrożenie dla całego rozległego kompleksu upraw zbożowych.

W tym miejscy strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Złotowie apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas letniego wypoczynku w obrębie kompleksów leśnych jak również podczas prowadzenia akcji żniwnej zbioru zbóż.

Opracowanie: kpt. Krzysztof Olczak

Zamieścił: st. asp. Kazimierz Wiebskowski

Zdjęcia: KP PSP Złotów

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie

ul. Domańskiego 48 a, 77-400 Złotów
tel. +48 67 222 33 40
fax: +48 67 222 33 46
E-mail: kppspzlotow@psp.wlkp.pl