Strona główna

 

  "Dofinansowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w 2019 roku"   Film promujący Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu   FILM - czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

Komenda Powiatowa PSP w Złotowie poszukuje 3 kandydatów do pełnienia służby.

Termin składania dokumentów wyznaczony jest na 30 sierpnia 2019 roku.

Więcej informacji w zakładce Ogłoszenia (link)

  Nabór kandydatów do pełnienia służby w KP PSP w Złotowie break


Zdarzenia
2019-06-03

Wypadkowa niedziela

2 czerwca 2019 r. na terenie powiatu złotowskiego odnotowano dwa wypadki drogowe. Pierwsze zgłoszenie o godz. 15.17 odnosiło się do zderzenia samochodu osobowego na przejeździe kolejowym w miejscowości Skórka z autobusem szynowym – szynobusem na linii kolejowej Piła- Chojnice. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z jednostek ratowniczo-gaśniczych z Piły i Złotowa oraz dwie najbliższe jednostki ochotniczych straży pożarnych. Przybyłe na teren akcji jednostki ochrony przeciwpożarowej podjęły działania ratownicze związane z wdrażaniem procedur kpp i wykonywaniem dostępu do osób poszkodowanych – następnie przybyły zespół ratownictwa medycznego stwierdził zgon dwóch osób podróżujących samochodem osobowym. W działaniach uczestniczyły zastępy PSP ze Złotowa i Piły, jednostki OSP Krajenka, Augustowo-Głubczyn, PRM, Policja, Służba Ochrony Kolei oraz komisja wypadkowa PKP.

Kolejne zdarzenie odnotowano o godz. 22.14, na drodze krajowej nr 22 na odcinku Lędyczek-Podgaje. Samochód osobowy uderzył w przydrożny słup napowietrznej linii energetycznej średniego napięcia. W pojeździe pozostawała jedna osoba poszkodowana – w związku z charakterem zdarzenia, uszkodzeniem w/w linii, całość realizowanych działań ratowniczych na bieżąco koordynowano ze służbami energetycznymi, następnie po potwierdzeniu wyłączenia zasilania energetycznego, wykonano dostęp do poszkodowanej osoby z wykorzystaniem narzędzi hydraulicznych i przekazano służbom medycznym.

W działaniach uczestniczyły zastępy KP PSP Złotów, jednostki OSP Okonek,  Lędyczek, Pog. Energetyczne, Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz służby Policji.

 

Opracowanie:kpt. Krzysztof Olczak

Zamieścił: st.asp. Kazimierz Wiebskowski

Zdjęcia KP PSP Złotów

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie

ul. Domańskiego 48 a, 77-400 Złotów
tel. +48 67 222 33 40
fax: +48 67 222 33 46
E-mail: kppspzlotow@psp.wlkp.pl