Strona główna

 

 

  Koronawirus - informator

Od 13 marca 2020 roku wznowiono kampanię informacyjną dotyczącą akcji prewencyjnej STOP POŻAROM TRAW.

Szczegóły kampanii znajdują się na dedykowanej stronie internetowej komendy głównej PSP www.stoppozaromtraw.pl

  STOP POŻAROM TRAW   Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa ! break


Zdarzenia
2019-04-18

Wypadek ciężarówki

18.04.2109 r kilka minut po godzinie szóstej za pośrednictwem WCPR Poznań do SKKP Złotów wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu ciężarowego na drodze wojewódzkiej nr 189 między Złotowem a Śmiardowem Złotowskim. Dyżurny Stanowiska Kierowania do interwencji bezzwłocznie zadysponował dwa zastępy ratowniczo-gaśnicze z JRG Złotów oraz zastęp z najbliższej m. zdarzenia jednostki OSP Kujan. O zdarzeniu poinformowano Policję oraz PRM.

 Wkrótce do SKKP spływa informacja przekazana przez dowódcę zastępu który jako pierwszy dotarł na miejsce. Treść meldunku mówi o samochodzie ciężarowym który po uderzeniu w drzewo znajduje się w pozycji na boku całkowicie blokując drogę wojewódzką. Kierowca - jedyna osoba uczestnicząca w zdarzeniu - znajduje się poza pojazdem przy poszkodowanym znajdują się osoby postronne - uczestnicy ruchu, którzy najechali na zdarzenie. Podjęte działania w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia m.in. poprzez odłączenie akumulatorów w pojeździe, wobec kierowcy wdrożono działania z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego przejął opiekę nad osobą poszkodowaną a po wstępnej ocenie stanu pacjenta podjęto decyzję o przewiezieniu go do Szpitala.

W działaniach brało udział jedenastu strażaków dwa patrole policji, zespól ZRM. Do uprzątnięcia wraku ciężarówki potrzebny był dźwig oraz samochód pomocy drogowej o odpowiednich parametrach.

Utrudnienia w ruchu na wskazanym odcinku drogi związane z czynnościami Policji oraz usuwaniem wraku i resztek pokolizyjnych trwały około 6 godzin.

 

 

 

 

Opracowanie: st.str. Piotr Żurek

Zdjęcia: KP PSP Złotów

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie

ul. Domańskiego 48 a, 77-400 Złotów
tel. +48 67 222 33 40
fax: +48 67 222 33 46
E-mail: kppspzlotow@psp.wlkp.pl