Strona główna

 

  "Dofinansowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w 2019 roku"   Film promujący Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu   FILM - czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

Komenda Powiatowa PSP w Złotowie poszukuje 3 kandydatów do pełnienia służby.

Termin składania dokumentów wyznaczony jest na 30 sierpnia 2019 roku.

Więcej informacji w zakładce Ogłoszenia (link)

  Nabór kandydatów do pełnienia służby w KP PSP w Złotowie break


Zdarzenia
2019-04-18

Wypadek ciężarówki

18.04.2109 r kilka minut po godzinie szóstej za pośrednictwem WCPR Poznań do SKKP Złotów wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu ciężarowego na drodze wojewódzkiej nr 189 między Złotowem a Śmiardowem Złotowskim. Dyżurny Stanowiska Kierowania do interwencji bezzwłocznie zadysponował dwa zastępy ratowniczo-gaśnicze z JRG Złotów oraz zastęp z najbliższej m. zdarzenia jednostki OSP Kujan. O zdarzeniu poinformowano Policję oraz PRM.

 Wkrótce do SKKP spływa informacja przekazana przez dowódcę zastępu który jako pierwszy dotarł na miejsce. Treść meldunku mówi o samochodzie ciężarowym który po uderzeniu w drzewo znajduje się w pozycji na boku całkowicie blokując drogę wojewódzką. Kierowca - jedyna osoba uczestnicząca w zdarzeniu - znajduje się poza pojazdem przy poszkodowanym znajdują się osoby postronne - uczestnicy ruchu, którzy najechali na zdarzenie. Podjęte działania w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia m.in. poprzez odłączenie akumulatorów w pojeździe, wobec kierowcy wdrożono działania z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego przejął opiekę nad osobą poszkodowaną a po wstępnej ocenie stanu pacjenta podjęto decyzję o przewiezieniu go do Szpitala.

W działaniach brało udział jedenastu strażaków dwa patrole policji, zespól ZRM. Do uprzątnięcia wraku ciężarówki potrzebny był dźwig oraz samochód pomocy drogowej o odpowiednich parametrach.

Utrudnienia w ruchu na wskazanym odcinku drogi związane z czynnościami Policji oraz usuwaniem wraku i resztek pokolizyjnych trwały około 6 godzin.

 

 

 

 

Opracowanie: st.str. Piotr Żurek

Zdjęcia: KP PSP Złotów

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie

ul. Domańskiego 48 a, 77-400 Złotów
tel. +48 67 222 33 40
fax: +48 67 222 33 46
E-mail: kppspzlotow@psp.wlkp.pl